Merhaba Değerli Okurlar ve Yazarlar,

Ben Celil ÇİYNEKLİ. 1990’larda tanıştığım IT dünyasında profesyonel hayata 1998 yılında girdim. Programcılıkla başladığım bu sürece IT Governance ve Business Technology Optimization başlıkları ile ilgilenerek devam ettim. ITIL, Cobit, SERVQUAL, IT Balanced Score Card, ISO20000, ISO27001 gibi IT servis/kalite/yönetim/performans,  model ve standartları üzerinde hem profesyonel hem de kişisel çalışmalar gerçekleştirdim. Kariyer gelişimimde sahip olduğum bilgiyi resmileştirmek için Cobit, ITIL, ISO9001 Internal Auditor sertifikalarını aldım.

Amacım ; iş(business) kanadının hedefleri, firmanın dar bütçesi, nihai müşterinin taviz vermez hizmet sürekliliği anlayışı altında sıkışmış, bunlara ek olarak gelişen teknoloji ve mevcut asetlerin çıkardığı problemler ile savaşan IT için, taktik ve stratejik oyun planlarını kurmak, insan faktörünü unutmadan en yüksek verimlilikte yönetmek, IT’yi iş kanadı için stratejik bir ortak, kurum için hedeflere ulaşmada lokomotif hizmet birimi haline getirmektir.

Bu konuda elimizde tek bir oyun veya disiplin olmadığı gibi her şirketin kültürü de sektörü de birbirinden farklıdır. Bu nedenle belirttiğim hedeflere ulaşım ancak başkaları tafından denenmiş ve başarılı olmuş deneyimler (Best Practices) ile mümkün olabilir.

Bu nedenle …
Hedefim ; En iyi pratikleri en iyi şekilde anlamak ve bunları kurumun yapısına kültür, sektör,rekabet ve insan gibi parametreleri göz önünde bulundurarak nasıl entegre edileceğini en iyi şekliyle bilmektir.

Şu söz klasik olmasına karşın hakikaten önemlidir ; Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gideceğininde önemi yoktur.

Profilimin tamamına View Celil ÇİYNEKLİ's profile on LinkedIn, XING veya  adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Mail için: celil.ciynekli@gmail.com